Jak szukać zleceń dla UXUI Designerów?

Wiele osób decyduje się na stabilną ścieżkę kariery w postaci odbycia stażu i później znalezienia stabilnej pracy. Niektórzy jednak cenią sobie wolność w działaniu i preferują zatrudnienie w charakterze freelancera. Ma ono wiele zalet, jednak niewątpliwie zmusza do aktywnego poszukiwania zleceń oraz podmiotów współpracujących. W jaki sposób wolny strzelec może pozyskiwać tego rodzaju oferty, jeżeli jest UX/UI Designerem?

Zlecenia dla UX/UI Designera
Z pewnością warto założyć własną stronę internetową, która będzie swego rodzaju wizytówką UX/UI freelancera. Poza tym niejednokrotnie dobrze wypromowana i odpowiednio wykonana witryna pełni funkcje reklamowe oraz komunikacyjne. Potencjalni klienci powinni bowiem mieć możliwość odnalezienia nas w sieci i nawiązania kontaktu. Warto też zwrócić uwagę na zbudowanie swojego portfolio, którym można będzie się pochwalić przy okazji starań o rozpoczęcie konkretnej współpracy. Powinno być ono możliwie dopracowane oraz efektowne – należy się w nim popisać nie tylko technicznymi umiejętnościami, ale również kreatywnością.

Poszukiwanie zleceń wymaga bieżącego śledzenia witryn branżowych, a także portali z ogłoszeniami. Zarówno na polskich, jak i zagranicznych stronach często pojawiają się oferty jednorazowej lub też stałej współpracy. Freelancer powinien podejść do tego tematu bardzo aktywnie. Nieodzowna okazać się może również wytrwałość. Warto wykorzystać także potencjał mediów społecznościowych – często to właśnie tam zleceniodawcy poszukują wykonawców.