Staż dla UXUI Designera!

Świeżo upieczony UX/UI Designer powinien w jakiś sposób zdobyć doświadczenie. Ma ono niejednokrotnie kluczowe znaczenie na rynku pracy, a jeśli rozważamy karierę jako freelancer, również może się ono przydać. Samodzielne wyszukiwanie zleceń, czy też poszukiwanie stabilnego zatrudnienia często wymaga poparcia swoich umiejętności przy pomocy portfolio lub swego rodzaju rekomendacji. Do takich celów nieraz wykorzystać można odbycie stażu.

UX/UI Designer – zalety odbycia stażu
Zanim zaczniemy myśleć o karierze jako UX/UI Designer, potrzebne są nam podstawy techniczne. Kiedy natomiast już mamy kwalifikacje, trzeba pomyśleć o tym, jak zacząć swoją działalność na rynku. Staż może być doskonałym pomysłem z kilku powodów.

Przede wszystkim daje nam on możliwość zdobycia doświadczenia, które w każdej dziedzinie jest bardzo cenne. Praktykowanie zdobytych umiejętności jest podstawą ich rozwijania, a także pewną odmianą sprawdzenia siebie. Wybór firmy, która przyjmie nas w takiej formie pod swoje skrzydła, powinien być dobrze przemyślany pod kątem doskonalenia się w tej dziedzinie. Niewątpliwą zaletą stażu jest również możliwość obserwacji obowiązujących standardów i sposobów pracy, jak również podejścia już doświadczonych specjalistów. Oprócz tego często w czasie tej formy zatrudnienia jesteśmy pod opieką profesjonalistów, dzięki czemu mamy szansę, aby nauczyć się nowych rzeczy i poczuć się nieco pewniej.

Na początku kariery staż może dać nam nieco szerszy pogląd na dziedzinę UX i UI, co jest bardzo cenne. Warto bowiem zdawać sobie sprawę z tego, co czeka nas w dłuższej perspektywie takiej działalności.